Dolar po zklamání z ADP Národního reportu zaměstnanosti oslabuje proti euru nad 1,1880 EURUSD. Měny regionu zůstávají v zisku. Koruna se obchoduje pod 25,45 za euro.

Pražská burza? Nejštědřejší trh v regionu střední a východní Evropy

Tři emise z Prime Market Burzy cenných papírů Praha (BCPP) vzrostly od počátku roku o více než 50 %. Pražská burza je i nadále nejštědřejším trhem v regionu střední a východní Evropy, co se dividendového výnosu týče.

Celkem tři emise z Prime Market pražské burzy od počátku roku rostou o více než 50 %. Největší nárůst doposud zaznamenala emise akcií společnosti Unipetrol, která si v roce 2017 připsala již 106,7 %. Další emisí s růstem vysoko přesahujícím 50 % je emise Fortuna se ziskem 72,8 %. Třetí v řadě je pak emise CETV se růstem 50,1 % od začátku roku 2017.

Burza cenných papírů Praha i nadále patří k jednomu z nejvíce ziskových trhů, co se dividendového výnosu týče. V rámci zemí střední a východní Evropy je trhem s největším dividendovým výnosem, který činí 5,3 %.

Hlavní index pražské burzy si od počátku roku 2017 připsal 14,6 %, index PX-TR, do jehož výnosu jsou započítány i dividendy potom 21 %.

 

 

Newsletter