Pražská burza zahájila cyklus přednášek pro začínající investory

Burza cenných papírů Praha spolu se svými partnery připravila cyklus přednášek pro začínající investory s názvem ABCD začínajícího investora. Projekt je cílen zejména na studenty vysokých škol neekonomických směrů, ale díky živému streamování jednotlivých dílů na internetu a archivu již odvysílaných dílů je dostupný komukoliv, kdo se chce o investování (nejen) na kapitálovém trhu dozvědět více.

ABCD začínajícího investora si klade za cíl usnadnit zájemcům o investování jejich první kroky a pomoci jim vyvarovat se základních chyb. Vzhledem k tomu, že hlavními účastníky seminářů jsou studenti, je tomu přizpůsoben i koncept přednášek. Začíná se od úplných základů, přes představení jednotlivých typů investičních nástrojů až po stavbu vlastního portfolia. Každý díl je vytvářen dvěma experty na dané téma. Začínající investoři tak budou mít možnost sestavovat své portfolio pod vedením ředitele pražské burzy Petra Koblice, portfolio manažera fondu Top Stocks Jána Hájka, spolumajitele a portfolio manažera fondu QUANT Aleše Michla a dalších expertů.

Jednotlivé díly připravuje a moderuje Roman Chlupatý, který je zkušeným ekonomickým publicistou a konzultantem specializujícím se na globální ekonomiku a politiku.  

ABCD začínajícího investora odstartoval svým prvním dílem 13. února a vyvrcholí 22. května. Semináře se konají každý lichý týden od 17:30 do zhruba 19:00 v prostorách televizního studia Burzy cenných papírů Praha (Rybná 14, Praha 1). Živě je možné semináře sledovat díky mediálnímu partnerovy akce, Investičnímu webu na jeho Youtube kanálu. Odborným partnerem je poradenská společnost Save & Capital.

„Projekt ABCD začínajícího investora je součástí našich vzdělávacích aktivit. Chceme tímto projektem přispět k vyšší míře finanční gramotnosti zejména mezi mladými lidmi, naučit je odpovědnému přístupu k vlastním financím a představit jim kapitálový trh jako místo, kde je možné při dodržení základních pravidel dlouhodobě a úspěšně zhodnocovat vlastní volné prostředky. V České republice jsme v tomto ohledu bohužel stále pozadu za vyspělejšími zeměmi Evropy a stát se této problematice příliš nevěnuje“, říká Jiří Kovařík, ředitel komunikace Burzy cenných papírů Praha.

Další díl ze seriálu přednášek ABCD začínajícího investora proběhne 27. února a jako průvodci budou investorům k dispozici pánové Tomáš Pfeiler, Cyrrus a Aleš Prandstetter, ČSOB Asset Management. 

Newsletter