Pražská burza zakončila pracovní týden poklesem

Pražská burza dnes ztrácela. Index PX odepsal jedno procento na 879,51 bodu. V červených číslech byla většina hlavních emisí včetně Erste či Moneta Money Bank. Dařilo se naopak cenným papírům energetické společnosti ČEZ nebo Komerční banky. Vyplývá to z údajů burzovního webu.

Komerční banka byla jedinou finanční institucí, která dnes na burze skončila v zisku. Její akcie zpevnily o necelé procento na 959,50 koruny. Naproti tomu cenné papíry konkurenční bankovní skupiny Erste odepsaly 2,53 procenta na 621 korun. V minusu byla rovněž emise Moneta Money Bank, která zlevnila o 1,87 procenta na 73,60 koruny. Skoro čtyři procenta na 515,10 koruny odepsaly také akcie rakouské pojišťovny VIG.

Z nefinančních titulů ukončily dnešní seanci v červených číslech například akcie společnosti Tatry mountain resorts (TMR), které se propadly o 5,71 procenta na 611 korun. Nedařilo se ani Unipetrolu; akcie petrochemického holdingu ztratily skoro tři procenta na 174,60 Kč.

Naopak mezi růstové tituly se dnes zařadila například Fortuna. Akcie sázkové kanceláře zdražily o více než dvě procenta na 88,80 koruny. Z větších emisí dnes posiloval například ČEZ. Akcie polostátní energetické společnosti zpevnily o 0,13 procenta na 446,50 koruny.

Newsletter