Pražská burza ztratila, Wall Street o zisky přichází

Pražská burza dnes oslabila, index PX ztratil 0,6 procenta k 946 bodům. Nedařilo se titulům ČEZ, který odepsal přes dvě procenta, či Erste. Po svátcích zpevnily akcie CETV, o něco také akcie Komerční banky. NWR posílila o bezmála 5 %, celkově se ale obchodování odehrávalo na minimální likviditě.

V Praze klid zbraní. Zítra trh otevře naposledy

Oproti Praze se hlavním evropským indexům podařilo uhájit zisky. DAX skončil na zelené nule, CAC o půlprocento a FTSE o zhruba tři desetiny procenta výš. Americké akcie po tamní dopolední část seance posilovaly, postupně ale otupují do záporných hodnot. Zatímco S&P 500 hájí zhruba 0,1% zisk, DJIA a Nasdaq stejnou vahou oslabují.

Index S&P 500 si za posledních sedm seancí připsal bezmála 6% zisk a v pátek index uzavřel na novém rekordu. Letos to byl již jeho 52. rekordní závěr. Dow Jones pak vzrostl již sedm seancí za sebou, což je nejdelší růstové období tohoto indexu od března 2013, kdy posiloval deset seancí za sebou. 

Energetickým titulům na Wall Street pomáhají vyšší ceny ropy, které mírně popohnaly obavy o výpadek dodávek z Lybie. To posunulo výš sektorový subindex.

Celkově ale lze v tomto týdnu na trzích počítat s nízkou likviditou. Na Nový rok jsou uzavřeny všechny hlavní burzy. 

Jak akciové trhy (ne)obchodují o svátcích?

Newsletter