Na amerických trzích se dnes z důvodu státního svátku neobchoduje. Absence amerických obchodníků se patrně projeví na nižší likviditě dolarového trhu. Měny regionu oslabují. Nejvyšší ztráty registruje polský zlotý patrně reagující na zprávy z minulého týdne ohledně možného snížení sazeb a dalších intervencí.

Pražskou burzu podpořily akcie Monety

Pražská burza zahájila týden posílením, index PX dnes stoupl o 0,46 procenta na 905,11 bodu. Nahoru burze pomohly hlavně akcie Moneta Money Bank. Naopak cenné papíry ČEZ a Komerční banky oslabily. Nejvýrazněji, o sedm procent, klesly akcie provozovatele horských středisek TMR. 

Nejobchodovanější Akcie Monety růstem o 1,42 procenta na 85,95 koruny táhly nahoru celý akciový trh. Vysoký objem obchodů i růst zaznamenaly také cenné papíry Erste, které si připsaly 1,17 procenta na 752,20 koruny.

Řada z nejobchodovanějších emisí burzy ale skončila v červených číslech. Například akcie ČEZ s druhým největším objemem obchodů ztratily 0,40 procenta na 425,30 koruny. Také akcie Komerční banky zlevnily, a to o 0,76 procenta na 887 korun.

Největší propad postihl cenné papíry firmy TMR, které oslabily o 7,25 procenta na 665 korun. Naopak nejvýraznějšího růstu dosáhly akcie mediální skupiny CME, které zdražily o 4,73 procenta na 63,15 koruny.

Newsletter