Dolarový index umazal většinu dopoledních ztrát. Euro se proti dolaru vrátilo těsně pod 1,1900 EURUSD. Koruna dopoledne krátce oslabila až k 26,25 za euro. Aktuálně maže předchozích ztráty a je na 26,15 EURCZK.

Pražskou burzu tahá níž KB po výsledcích i Erste, která je oznámí zítra

České akcie otevírají jako jediné v regionu poklesem. Hlavním důvodem jsou ztráty finančních titulů Erste, Komerční banky a VIG. Komerční banka dnes reportovala výsledky za 1. čtvrtletí 2015, které sice na úrovni čistého zisku překonaly odhady analytiků, ale na provozní úrovni i na úrovni tržeb jsme žádné pozitivní překvapení neviděli. Čistý zisk banka nafoukla díky rekordně nízkým nákladům na riziko, což pro růst cen akcie nestačí, a titul aktuálně ztrácí 0,6 % na velmi slabém objemu. Ještě více klesají akcie Erste Bank a sice o 1,6 %. Na této akcii jsou cítit zahraniční prodejci, kteří se raději akcií před zítřejším oznámením výsledků za 1. čtvrtletí, které jsou na programu zítra, zbavují.

Ostatní akcie jsou bez větších změn i objemů, celkově se čeká, jestli se na evropských akciích opět objeví rostoucí trend. Například index německých akcií DAX po ranním růstu o 0,4 % aktuálně padá o 0,3 % a reaguje na slabší S&P futures, které se po slibném ranním růstu také přetočily do záporu.

Newsletter