Dolarový index slábne dále pod 92 bodů. Euro po včerejším výprodeji po dosažení 1,2000 EURUSD nabírá další zisky zpět k této rezistenci. Koruna po pondělním oslabení drží hodnoty nad 26,20 za euro. Nad očekávání lepší revize HDP za 3Q neměla výraznější vliv.

Pražskou burzu vedou vzhůru Erste a KB. Před výsledky zpevňuje ČEZ

Pražská burza dnes roste o výrazných 1,6 %. Hlavními tahouny jsou banky Erste a Komerční banka, silnou podporou jsou před úterními výsledky také akcie energetiky ČEZ. 

Erste si připisuje 2 % a obchoduje se až nadosah hodnoty 720 korun za akcii. Komerční banka se také vymanila z ranního výprodeje, když v otevírací fázi testovala 5200 korun a aktuálně posiluje o 1,9 %.

Akcie VIG, které byly dlouhodobě pod tlakem prodejců po horších datech a propadly se o více než 20%, v posledních dnech nabírají na síle a dnes prorazily nad 1020 korun, což představuje růst o 1,5 %.

Také ČEZ se dnes ukazuje v dobrém světle. Před zítřejšími výsledky a zveřejněním výši dividendy za rok 2014 rostou akcie výrazněji nad 640 korun a ani zde není vidět nějaká větší nabídka, takže zřejmě uvidíme hodnoty ještě mírně vyšší.

Okolní trhy si berou dnes oddech a mírně klesají. Maďarský BUX -0,25%, neboť probíhá vybírání zisků na akciích MOL a Richter Gedeon. Polský index WIG20 aktuálně ztrácí 0,27% hlavně kvůli bankám. 

Newsletter