Americké trhy jsou dnes otevřené. Obchodování je však zkráceno na dobu od 15:30 do 19:30 našeho času. Dolar drží ztráty v dolarovém indexu i proti euru. Procyklické měny sílí, koruna dosáhla lehkého zisku, poté oslabila nad 26,15 za euro.

Pražský trh vytáhly výš banky, O2 na dostřel 200 Kč

Pražská burza dnes uzavřela se ziskem 0,19 % díky silnějším bankám. Komerční i Erste připsaly zisk do 1 % a alespoň částečně tak kopírovaly silné zisky na bankách v Polsku. Naopak akcie O2 byly dnes opět slabší a také značně volatilní. Během obchodování akcie oslabily o více než 5 % a testovaly historické minimum 200 korun, ale ke konci dne se prodejní tlak zmírňoval, takže nakonec akcie ztratila 2 % a uzavřela nad 208 korunami. Také akcie ČEZ si prožily slušnou horskou dráhu. Během obchodování se dostaly k 585 korunám, když okopírovaly 2-3% poklesy německých utilit RWE a EON, ale ke konci dne se částečně zmátořily, aby odepsaly procento a zavřely pod 600 korunami. Slušně rostly akcie CETV, které pozitivně reagovaly na zprávu o levnějším financování dluhu. Krátce před závěrem akcie posilovaly o 6 % a obchodovaly na 56 korunách. Celkový objem obchodů byl dnes v Praze mírně podprůměrný.

CETV snižuje náklady na dluh, splatnost prodlužuje do listopadu 2017

ČEZ získal 7,5 milionů eur ze srbské arbitráže

Polské akcie dnes rostou o více než 1 % a sice hlavně díky bankám. PKO, PEKAO ale například i BZW shodně rostou o nejméně 3 %, naopak KGHM oslabila o 1 % po mírně slabších výsledcích za 3Q14. Výrazně spadly akcie uhelné společnosti JSW, a to o 6 % po komentáři finančního ředitele, že se společnost může do půl roku potýkat s nedostatkem hotovosti.

Maďarsko se obchoduje v červených číslech. Index BUX oslabuje o 0,2 % a za poklesem stojí hlavně akcie OTP, které klesají o 1,5 %. Naopak MOL se dostal nad 12.000 HUF díky ropě (Brent), která dnes poskočila o 2,4 %.

Česká ekonomika roste, ale nezrychluje

Newsletter