Pražský trh vytáhly výš banky, O2 na dostřel 200 Kč

Pražská burza dnes uzavřela se ziskem 0,19 % díky silnějším bankám. Komerční i Erste připsaly zisk do 1 % a alespoň částečně tak kopírovaly silné zisky na bankách v Polsku. Naopak akcie O2 byly dnes opět slabší a také značně volatilní. Během obchodování akcie oslabily o více než 5 % a testovaly historické minimum 200 korun, ale ke konci dne se prodejní tlak zmírňoval, takže nakonec akcie ztratila 2 % a uzavřela nad 208 korunami. Také akcie ČEZ si prožily slušnou horskou dráhu. Během obchodování se dostaly k 585 korunám, když okopírovaly 2-3% poklesy německých utilit RWE a EON, ale ke konci dne se částečně zmátořily, aby odepsaly procento a zavřely pod 600 korunami. Slušně rostly akcie CETV, které pozitivně reagovaly na zprávu o levnějším financování dluhu. Krátce před závěrem akcie posilovaly o 6 % a obchodovaly na 56 korunách. Celkový objem obchodů byl dnes v Praze mírně podprůměrný.

CETV snižuje náklady na dluh, splatnost prodlužuje do listopadu 2017

ČEZ získal 7,5 milionů eur ze srbské arbitráže

Polské akcie dnes rostou o více než 1 % a sice hlavně díky bankám. PKO, PEKAO ale například i BZW shodně rostou o nejméně 3 %, naopak KGHM oslabila o 1 % po mírně slabších výsledcích za 3Q14. Výrazně spadly akcie uhelné společnosti JSW, a to o 6 % po komentáři finančního ředitele, že se společnost může do půl roku potýkat s nedostatkem hotovosti.

Maďarsko se obchoduje v červených číslech. Index BUX oslabuje o 0,2 % a za poklesem stojí hlavně akcie OTP, které klesají o 1,5 %. Naopak MOL se dostal nad 12.000 HUF díky ropě (Brent), která dnes poskočila o 2,4 %.

Česká ekonomika roste, ale nezrychluje

Newsletter