Před pěti lety získaly skupiny PPF a KKCG Sazku

Před pěti lety, 26. září 2011, získaly ve výběrovém řízení loterijní společnost Sazka skupiny PPF a KKCG, které nabídly nejvyšší částku 3,81 miliardy Kč. Sazka, která v dobách největší slávy vydělávala ročně více než miliardu korun a svými penězi bohatě dotovala českou tělovýchovu, se před tím dostala do krize a v květnu 2011 skončila v konkurzu.

Sazka v té době dlužila zhruba 15 miliard korun – závazky v této výši uznal insolvenční správce – a potýkala se s rapidním poklesem sázejících. Významné ztráty jí plynuly i z ukončení spolupráce s telefonními operátory, kteří využívali síť jejích terminálů pro dobíjení kreditu.

Přes odpor některých dalších věřitelů získaly Sazku společnosti PPF a KKCG, jež již předtím koupily největší balík pohledávek. Prodej ale těžce dopadl na Český svaz tělesné výchovy, který byl hlavním akcionářem Sazky a v důsledku pádu firmy přišel spolu s dalšími tělovýchovnými organizacemi o jistý zdroj příjmů. V důsledku potíží Sazky skončil ve funkci i její dlouholetý nejvyšší představitel Aleš Hušák. V říjnu 2012 pak skupina PPF prodala svůj poloviční podíl v loterijní společnosti Sazka skupině KKCG. Ta se tak stala jediným vlastníkem loterijní firmy. Sazce se poté, i přes nástup nové konkurence na loterijním trhu, podařilo přilákat zpět sázející.

Newsletter