Předseda ÚOHS zrušil pokutu 600 tisíc Kč pro všeobecnou nemocnici

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj zrušil pokutu 600.000 korun pro Všeobecnou fakultní nemocnici v Praze. Zakázkou na pronájem komunikačního systému se budou znovu zabývat jeho podřízení. Vyplývá to z internetové databáze ÚOHS.

Nemocnice měla od roku 2001 uzavřenou smlouvu se společností Siemens Enterprise Communications, která nyní podniká pod názvem Unify s.r.o. Nemocnice před ukončením pronájmu oslovila přímo stejnou firmu a nevypsala otevřený tendr. Proto dostala původně pokutu.

Rafaj zrušil rozhodnutí svých podřízených pro nepřezkoumatelnost a nedostatečné odůvodnění původního rozhodnutí. To se týká i úvah o výši pokuty. V novém rozhodnutí musí Rafajovi podřízení chyby napravit. Teoreticky mohou nemocnici pokutu uložit znovu, nebo změnit její výši.

Všeobecná fakultní nemocnice v Praze patří mezi největší nemocnice v České republice. Nemocnici tvoří 44 zdravotnických pracovišť. Patří také k nejstarším nemocnicím v Česku. Podle historických pramenů byla její první část otevřena 1. prosince 1790.

Newsletter