Dolar po včerejším poklesu amerických výnosů z titulu inflačního nepřekvapení oslabil. Dnes ráno tlaky na slabší americkou měnu pokračují. V rámci regionu z oslabení dolaru nejvíce profitovala koruna, která posílila k 25,90 za euro. Ohledně pokračujících zisků jsem opatrní. Rezistenci vidíme na úrovni 25,80 za euro.

Předseda ÚOHS zrušil pokutu 600 tisíc Kč pro všeobecnou nemocnici

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj zrušil pokutu 600.000 korun pro Všeobecnou fakultní nemocnici v Praze. Zakázkou na pronájem komunikačního systému se budou znovu zabývat jeho podřízení. Vyplývá to z internetové databáze ÚOHS.

Nemocnice měla od roku 2001 uzavřenou smlouvu se společností Siemens Enterprise Communications, která nyní podniká pod názvem Unify s.r.o. Nemocnice před ukončením pronájmu oslovila přímo stejnou firmu a nevypsala otevřený tendr. Proto dostala původně pokutu.

Rafaj zrušil rozhodnutí svých podřízených pro nepřezkoumatelnost a nedostatečné odůvodnění původního rozhodnutí. To se týká i úvah o výši pokuty. V novém rozhodnutí musí Rafajovi podřízení chyby napravit. Teoreticky mohou nemocnici pokutu uložit znovu, nebo změnit její výši.

Všeobecná fakultní nemocnice v Praze patří mezi největší nemocnice v České republice. Nemocnici tvoří 44 zdravotnických pracovišť. Patří také k nejstarším nemocnicím v Česku. Podle historických pramenů byla její první část otevřena 1. prosince 1790.

Newsletter