Předsednictvo hnutí ANO bude v pondělí jednat o situaci v koalici

V pondělí večer se mimořádně sejde předsednictvo hnutí ANO. ČTK o tom dnes informovala jeho mluvčí Lucie Kubovičová. Špičky hnutí mají formulovat stanovisko k aktuální situaci ve vládní koalici. Projednávat by se měly i poslanecké návrhy v oblasti střetu zájmů. Dopady kauzy kolem Farmy Čapí hnízdo se dnes večer zabývá také předsednictvo ČSSD.

Koalice ANO, ČSSD a KDU-ČSL není v otázce kolem Čapího hnízda jednotná. Zatímco lidovci chtějí, aby okolnosti případu předseda ANO Andrej Babiš příští středu vysvětlil na mimořádné schůzi Sněmovny vyvolané pravicovou opozicí, sociální demokraté s podporou schůze váhají.

Poslanci ANO dosud s konáním mimořádného jednání nesouhlasili. Babiš dnes ale prohlásil, že poslance hnutí vyzve, aby program schůze schválili. „Nemám s tím problém a já budu doporučovat kolegům, aby hnutí tu schůzi podpořilo,“ řekl České televizi a televizi Prima. Už ve středu Babiš přislíbil, že na schůzi zveřejní vlastníka Čapího hnízda v době, kdy projekt získal evropskou dotaci.

Newsletter