Předsedou představenstva Spolany je Jacek Aliński

V neratovické společnosti SPOLANA a.s. došlo ke změně ve složení představenstva. S účinností od 2. ledna 2018 se stal novým předsedou představenstva Jacek Aliński. Ve funkci nahradil Karla Pavlíčka, který své působení v představenstvu ukončil k 31. prosinci 2017.

Jacek Aliński (51) působil ve společnostech Raytheon Professional Services a BMW. V roce 1997 získal doktorát na Elektrotechnické fakultě Varšavské technické univerzity (Politechnika Warszawska) a v roce 2001 pak titul MBA. Mezi jeho zájmy patří vaření a vážná hudba.

Spolana po převzetí největší českou petrochemickou skupinou Unipetrol v roce 2016 začala mohutně investovat do modernizace a ekologizace svého výrobního areálu a do rozšíření produktového portfolia. „Mým cílem je zintenzivnit propojení s mateřskou skupinou Unipetrol, které Spolaně umožní více využít synergické efekty v oblasti výroby, řízení a produktů, a být tak konkurenceschopnější na českém i středoevropského trhu s petrochemickými a agrochemickými výrobky,“ řekl Jacek Aliński, nový předseda představenstva společnosti Spolana, a dodal: „I nadále zůstává naší prioritou důraz na snižování dopadů výrobní činnosti na životní prostředí. Před pár týdny jsme ukončili používání rtuti ve výrobě a letos zahájíme modernizaci naší energetické jednotky, která v roce 2019 přejde z hnědého uhlí na zemní plyn.“

Složení představenstva společnosti Spolana:
Jacek Aliński, předseda představenstva
Miroslav Falta, místopředseda představenstva zodpovědný za výrobu
Martin Komůrka, člen představenstva zodpovědný za finance
Filip Mikołajczyk, člen představenstva zodpovědný za investice

Newsletter