Premiér Sobotka pokračuje v bilancování vlády setkáním se Šlechtovou

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se v rámci bilančních schůzek se členy kabinetu dnes setká s ministryní pro místní rozvoj (MMR) Karlou Šlechtovou (za ANO). O práci členů vlády debatuje s ministry od minulého týdne, kdy oznámil výměnu dvou z nich. Odůvodnil to potřebou větší dynamiky vlády v posledním roce její činnosti. Vyzýval koaliční partnery, že by mohli změny zvážit také. Předseda ANO Andrej Babiš i šéf lidovců Pavel Bělobrádek to však opakovaně odmítli.

„Předpokládám, že se bude jednat o úspěších a neúspěších MMR. A také, jakým způsobem nastavit vize do dalšího období,“ uvedla k dnešnímu jednání Šlechtová. Do jejího resortu spadá například koordinace evropských dotací, veřejné zakázky, cestovní ruch, realitní zprostředkovatelé nebo pohřebnictví.

„Potýkáme se s kauzami jako monitorovací systém nebo Národní elektronický nástroj. Ale ty se táhnou už dlouho a potáhnou se určitě ještě s dalším ministrem. Já udělám všechno pro to, aby dopady na MMR byly minimální,“ doplnila ministryně. Od Sobotky očekává, že jí sdělí svoje představy o dalším fungování ministerstva. Premiéra chce seznámit i se svými vizemi po volebním roce 2017. „Ať už to převezme kdokoliv, měl by v těch vizích pokračovat. Může samozřejmě cokoliv upravovat, ale resorty přece nemůžou mít každé roky nové cíle,“ dodala Šlechtová.

Newsletter