Na amerických trzích se dnes z důvodu státního svátku neobchoduje. Absence amerických obchodníků se patrně projeví na nižší likviditě dolarového trhu. Měny regionu po ranním oslabení odmazávají ztráty. Nejvíce posiluje koruna, a to až k hranici 26,15 za euro, která dříve zafungovala jako support.

Prezidentská kampaň v USA vrcholí, do voleb zbývá den

Kampaň před prezidentskými volbami ve Spojených státech dosáhla vrcholu, do hlasování o tom, zda USA povede republikán Donald Trump, nebo demokratka Hillary Clintonová zbývá poslední den. Předvolební průzkumy mírně favorizují někdejší první dámu, i tak se ale očekává kvůli více než desítce nerozhodnutých států dramatický souboj.

Clintonová si pro dnešek naplánovala agitace v Pensylvánii a Michiganu, v dalších klíčových státech, jako jsou Florida, Severní Karolína, Colorado či New Hampshire, jejím jménem povedou kampaně dosluhující prezident Barack Obama, kandidát na viceprezidenta Tim Kaine či viceprezident Joe Biden.

Trump, který svou sokyni kritizuje za nedostatek výdrže, dnes navštíví hned pět amerických států. Kampaň začne na Floridě, poté odletí do Severní Karolíny, Pensylvánie, New Hampshire a den zakončí spolu se svým kandidátem na viceprezidenta Mikem Pencem v Michiganu.

Ačkoli volebním dnem je oficiálně úterý, předem již svůj hlas odevzdalo více než 33 milionů voličů.

Newsletter