Euro navyšuje zisky proti dolaru a překonalo hranici 1,1800 EURUSD. Posilují i procyklické měny. Měny regionu drží ztráty, jediná koruna je smazala na úroveň otevírací ceny kolem 25,65 za euro.

Při náletech na tržiště v povstaleckém Halabu zahynulo 15 lidí

Nálety na největší tržiště v povstalecké východní části syrského Halabu usmrtily nejméně 15 osob, uvedli dnes syrští aktivisté operující přímo na místě. Mezi mrtvými jsou i ženy a děti. Podle Syrské organizace pro lidská práva (SOHR), která situaci v zemi monitoruje z Británie, zahynulo sedm lidí. Jak ale SOHR uvedla, počet obětí se může ještě zvýšit, protože na místě útoku zůstali lidé uvěznění v troskách.

Dnešní útok se odehrál den poté, co při leteckých úderech v Halabu zahynulo nejméně 41 lidí, včetně pěti dětí. Úterní nálety zasáhly rovněž povstaleckou část města, které je v posledních měsících terčem intenzivních bojů.

Boje v Sýrii nabraly na síle, když v září ztroskotal poslední pokus o příměří. Pouze týden tehdy platil klid zbraní, který dojednaly Spojené státy a Rusko. Protivládní povstalci jsou v Halabu obklíčeni vojsky syrského prezidenta Bašára Asada. Město ze vzduchu bombardují také ruská letadla.

Newsletter