Při střelbě v Baton Rouge zahynuli nejméně dva policisté

 Při střelbě ve městě Baton Rouge na jihovýchodě USA dnes zahynuli nejméně dva policisté a několik dalších bylo zřejmě zraněno, uvedly podle místního listu The Advocate úřady. Podle zdrojů televizní stanice CNN bylo zasaženo nejméně sedm strážců pořádku, z nichž tři zřejmě zraněním podlehli.

K incidentu podle televizní stanice WBRZ došlo kolem 09:00 ráno místního času. Policie podle zdroje CNN obdržela hlášení o „podezřelé osobě“, která kráčí po dálnici s útočnou puškou. Když policie přijela na místo, muž začal střílet.

Policie ulice mezi policejním ústředím a mezistátní dálnicí podle médií uzavřela. Mluvčí místní policie Don Coppola podle webu The Advocate uvedl, že při střelbě bylo zasaženo „několik policistů“, kteří byli převezeni do nemocnice. Situace je podle Coppoly pod kontrolou, nesdělil však, zda policie někoho zadržela.

Na místě činu se nachází zhruba dvacítka policistů v neprůstřelných vestách a nad místem přelétává vrtulník. Starosta Baton Rouge vybídl občany, aby zatím nevycházeli na ulici, uvedl The Advocate.

Podle reportéra CNN není možné vyloučit, že pachatelů střelby mohlo být víc.

Policie v louisianské metropoli na začátku července za nejasných okolností zastřelila černocha Altona Sterlinga. Jeho smrt vyvolala po celých Spojených státech protesty proti chování policie vůči černochům. Střelec v Dallasu poté během tamního protestu proti událostem v Baton Rouge zastřelil pět policistů.

Policisté Sterlinga kontrolovali na základě anonymního udání, že vyhrožoval střelnou zbraní. Policisté tvrdí, že odmítal spolupracovat a že se při následné vzájemné potyčce natahoval pro zbraň, kterou u sebe měl. Zákrok včetně střelby natočilo několik svědků na mobilní telefony. Případ prošetřuje mimo jiné ministerstvo spravedlnosti.

Newsletter