Výprodejní tlak u dolaru vidíme v dolarovém indexu i proti euru a procyklickým měnám. Z měn regionu je ve ztrátě forint. Zlotý a koruna se obchoduje na úrovni dnešní otevírací ceny. Kurz domácí měny se drží kolem 25,50 za euro.

Příjmy z reklamy pomohly Googlu k nečekaně lepšímu zisku

Vyšší příjmy z reklamy pomohly americké internetové společnosti Google zvýšit zisk ve druhém čtvrtletí. Čistý zisk dosáhl 3,93 miliardy dolarů (98 miliard Kč), což je o 17 procent více než ve stejném období před rokem. Vyplývá to z dnes zveřejněných výsledků firmy, která provozuje největší internetový vyhledávač na světě. Za posledních šest kvartálů je to poprvé, kdy čtvrtletní zisk překonal odhady, napsala agentura Reuters.

Po očištění o jednorázové položky vydělal Google ve druhém čtvrtletí 6,99 dolaru na akcii. Analytici v anketě agentury Reuters v průměru předpokládali výsledek 6,70 USD na akcii.

Celkový příjem společnosti stoupl o 11 procent na 17,73 miliardy dolarů (téměř 442 miliard Kč).

Příjmy z reklamy se za tři měsíce do konce června zvýšily o 11 procent na 16,02 miliardy USD. Průměrná cena za kliknutí na on-line reklamu sice klesla o 11 procent, celkový počet kliknutí na reklamy, z nichž má společnost příjem, ale vzrostl o 18 procent.

Pokud jde o příjmy z reklamy, ocitl se Google v poslední době pod tlakem. Souvisí to s využíváním jeho internetových služeb na chytrých telefonech a počítačových tabletech, kde jsou ceny za inzerci obvykle nižší.

Newsletter