Euro je proti dolaru v zisku. Kurz krátce zpevnil nad hranici 1,0600 EURUSD. Procyklické měny jsou v zisku. Posilují i měny regionu. Koruna se obchoduje pod 24,60 za euro.

PRK Partners již podesáté zvolena nejlepší Právnickou firmou roku v kategorii bankovnictví a finance

PRK Partners již podesáté zvolena nejlepší Právnickou firmou roku v kategorii bankovnictví a finance, což ve 14leté historii těchto cen potvrzuje výraznou dominanci PRK Partners v této oblasti. PRK Partners působí na právním trhu od roku 1993 a bankovnictví a finance patří od počátku k jejím výrazným praxím. Za dobu více jak čtvrtstoletí svého působení jsme poskytovali poradenství téměř všem bankám působícím v České republice a získali jsme neporovnatelné zkušenosti a erudici, říká jeden z vedoucích partnerů PRK Partners pro oblast bankovnictví a financí Václav Bílý. Náš tým je početný a skládá se jak ze zkušených seniorů, tak mladších kolegů s různými specializacemi, což nám umožňuje řešit složité komplexní transakce, dodává Václav Bílý.

Ano, skutečně, většinu našich mandátů v této oblasti tvoří sofistikované, často přeshraniční finanční transakce, kde radíme významným zahraničním i domácím finančním institucím nebo jejich klientům, doplňuje další partner PRK Partners specializující se na oblast bankovnictví a financí Jan Kohout. Náš tým je velmi dobře jazykově vybaven a mnoho kolegů má zahraniční studijní či pracovní zkušenosti, což je velkou výhodou při transakcích zahrnujících více jurisdikcí, pokračuje Jan Kohout.

 

Další silnou stránku PRK Partners vidí partner Martin Aschenbrenner, uznávaný odborník na oblast bankovnictví a kapitálových trhů, v podrobné znalosti interních procesů bank a finančních institucí (členové týmu PRK mají zkušenosti z působení v bankách) a tudíž schopnosti efektivně radit bankám a finančním institucím nejen při konkrétních finančních transakcích, ale též jim asistovat při nastavování jejich vnitřních procesů, v otázkách compliance a stále složitější veřejnoprávní regulaci tohoto sektoru. I do mandátů v této oblasti se promítá vliv a šíření moderních technologií, a my s tímto trendem držíme krok a troufám si říci, že v oblasti právních služeb jsme dokonce lídrem, a jsme schopni klientům radit i v právních otázkách implementace nových technologií do bankovních a finančních procesů, popisuje proměny v tomto sektoru Martin Aschenbrenner. Jako člen Rozkladové komise ČNB má rozšířen pohled na jakoukoliv řešenou problematiku v tomto sektoru nejen pohledem regulovaného subjektu, ale též z  pohledu regulátora.

 

Newsletter