Výprodejní tlak u dolaru vidíme v dolarovém indexu i proti euru a procyklickým měnám. Z měn regionu je ve ztrátě forint. Zlotý a koruna se obchoduje na úrovni dnešní otevírací ceny. Kurz domácí měny se drží kolem 25,50 za euro.

Proček (AtomTrace): Burza nám pomohla k navýšení pracovního kapitálu

Trh pražské burzy START pomohl firmě AtomTrace k navýšení pracovního kapitálu. Posílili jsme distribuční síť, uvedl dnes prokurista společnosti AtomTrace Jan Proček.

„Podařila se nám instalace našeho letošního prvního zařízení, konkrétně v Číně. Je to významný krok v rámci propagace,“ řekl Proček. 

Dodal, že klíčové zaměření letošního roku je otevření trhu Latinské Ameriky. Naší ambicí je realizace alespoň jednoho zařízení na tomto trhu. 

Společnost AtomTrace, český výrobce specializovaných přístrojů provádějících prvkovou laserovou analýzu materiálů metodou LIBS, vstoupila na trh START Burzy cenných papírů Praha loni v listopadu. Akcie byly upsány za 50 korun za kus v objemu 8,5 milionu korun za téměř 8procentní podíl. Finančním poradcem byl Roklen Corporate Finance.

Newsletter