Procento pozitivních testů v bankách kleslo za měsíc na polovinu

Peněžní ústavy, zastřešované Českou bankovní asociací (ČBA), hlásí klesající trend pozitivních antigenních testů. „Jsem ráda, že výskyt pozitivních testů v poměru k celkem provedených úspěšných antigenních testů za měsíc testování v bankách klesl na necelou polovinu,“ informuje Monika Zahálková, výkonná ředitelka ČBA.

Podíl představoval v týdnu od 8. do 14. března 0,51 %, následující dva týdny se držel na hladině 0,37 % (15.-21. března. a 22. -28. března), aby poklesl na 0,26 % v týdnu od 29. března do 4. dubna. Vyplývá to z měsíčního přehledu, sestaveného ČBA, která rovněž pořizuje týdenní výkaz za čtyři největší banky, jež jsou součástí tzv. kritické infrastruktury (ČS, ČSOB, KB a UniCredit). V jejich případě lze registrovat v uplynulém týdnu (5.-11. dubna) další mírný pokles na 0,24 %.

Některé, zejména menší členské banky, přitom přešly na téměř 100% „home-office,“ upozorňuje Zahálková a dodává, že „opakovaně testováni jsou všichni zaměstnanci, jejichž přítomnost na pracovišti je v zájmu obsluhy klientů na pobočkové síti či z důvodů zajištění provozu nezbytná.“

Česká bankovní asociace vznikla v roce 1990 a je dobrovolným sdružením právnických osob podnikajících v oblasti peněžnictví. V současné době sdružuje 37 členů. Rolí asociace je především zastupovat a prosazovat společné zájmy členů, prezentovat roli a zájmy bankovnictví vůči veřejnosti, podílet se na standardizaci postupů v bankovnictví a na vytváření odborných zvyklostí, podporovat harmonizaci bankovní legislativy s legislativou Evropské unie a vyvíjet aktivitu v informativní a školící oblasti. ČBA je členem Evropské bankovní federace a EMMI.

Newsletter