Prodej aut v západní Evropě vzrostl v dubnu o osm procent

Západoevropský automobilový trh vzrostl v dubnu meziročně o osm procent a prodalo se na něm 1,214 milionu vozů. Uvedla to dnes výzkumná firma LMC Automotive na základě registrací nových aut a vlastních odhadů. Vzhledem k nejméně jednomu pracovnímu dni navíc ve většině zemí však dynamika prodeje oproti předešlému měsíci zeslábla, dodala LMC.

„Nejnovější údaje naznačují, že březnový prodej těžil z nárůstu prodejů na konci čtvrtletí, což mělo na duben negativní dopad,“ citovala LMC agentura Reuters.

Dvoucifernými tempy rostly prodeje nových vozů ve Španělsku a Itálii. V Německu počet registrací stoupl o 8,4 procenta a v Británii se zvýšil o dvě procenta na nejvyšší úroveň za 13 měsíců.

Prodej nových osobních automobilů v Evropské unii se v březnu zvýšil meziročně o šest procent na zhruba 1,7 milionu vozidel. Odbyt se tak přiblížil hodnotám z března 2007, což bylo krátce předtím, než trh zasáhla finanční krize, uvedlo minulý měsíc Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA). Sdružení zveřejní údaje za duben v polovině tohoto měsíce.

Automobilový trh v unijní osmadvacítce rostl v březnu již 31. měsíc za sebou. Za celé první čtvrtletí stoupl prodej meziročně o 8,2 procenta.

Newsletter