Euro proti dolaru umazalo část ranních ztrát. Obchoduje se pod 1,2140 EURUSD. Eurová korekce proti dolaru lehce pomohla měnám regionu. Koruna se posunula do zisku kolem úrovně 26,10 za euro. Přispěl k tomu i komentář guvernéra ČNB ohledně výhledu sazeb.

Prodej aut ve Francii se v červenci propadl téměř o desetinu

Prodej nových osobních automobilů ve Francii se v červenci meziročně propadl o téměř deset procent na zhruba 133.000 vozů. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil francouzský automobilový svaz CCFA. V Itálii a Španělsku však odbyt aut rostl.

Výrazný pokles zaznamenala na francouzském trhu německá automobilka Volkswagen, která se potýká s negativními důsledky emisního skandálu. Odbyt Volkswagenu ve Francii v červenci klesl o více než 17 procent. Podobný propad zaznamenala na domácím trhu také francouzská automobilka PSA Peugeot Citroën, upozornila agentura Reuters.

Ve Španělsku se prodej automobilů v červenci podle tamního sdružení Anfac zvýšil o více než čtyři procenta na zhruba 107.300 vozů. V Itálii odbyt stoupl o téměř tři procenta na zhruba 136.300 vozů, uvedlo španělské ministerstvo dopravy.

Newsletter