Dolar zůstává pod výprodejním tlakem. Oslabuje v dolarovém indexu i proti procyklickým měnám. Vůči euru se obchoduje nad 1,1880 EURUSD. Měny regionu těží ze slabšího dolaru a z lepšího tržního sentimentu. Jediná koruna krátce oslabila zpět nad 25,50 za euro, aby se poté vrátila zpět pod tuto hranici.

Prodej herních konzolí v ČR v pololetí klesl o 16 procent

Počet prodaných kusů herních konzolí a obrat z jejich prodeje na českém trhu se v prvním pololetí snížil o 16 procent. Nepokračoval tak růst poptávky z minulého roku. Vyplývá to z údajů analytické firmy GfK.

Zatímco zájem o hrací zařízení klesl, prodej her se podle Zdeňka Bárty z GfK zvýšil. „Celkový obrat za hry určené pro počítače a konzole za první polovinu 2016 meziročně stoupl o 12 procent. Počítačové hry rostly o sedm a konzolové o 16 procent,“ uvedl s tím, že konzolové hry se na celkovém obratu podílely 61 procenty.

V loňském roce se tržby z prodeje herních konzolí zvýšily o 13 procent a počet prodaných kusů se zvýšil o čtyři procenta. Celkový obrat za hry určené pro PC a konzole meziročně stoupl o desetinu. Tržby z her pro PC rostly o šest procent a pro konzole o 13 procent.

Tržby herního trhu v České republice podle poradenské firmy PwC letos překonají dvě miliardy korun, což je proti loňským přibližně 1,9 miliardy růst zhruba o sedm procent.

Newsletter