Prodej osobních aut v EU v únoru vzrostl o 7 %, Škoda Auto si drží podíl

Prodej nových osobních automobilů v Evropské unii se v únoru meziročně zvýšil o 7,3 procenta na 924.440 vozů. Uvedlo to dnes Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA). Z velkých trhů zaznamenaly výrazný nárůst Španělsko, Itálie a Británie. Mladoboleslavská Škoda Auto zvýšila prodej o 7,3 procenta na 40.855 vozů. Její tržní podíl zůstal oproti loňskému únoru beze změny na 4,4 procenta.     

Poptávka po autech v Evropě se zotavuje po šestiletém propadu, během něhož se prodej dostal na nejnižší hodnoty za desítky let. Prodej osobních aut v EU rostl v únoru již 18. měsíc v řadě. Celkový počet 924.440 vozů představuje nově registrovaná osobní auta v sedmadvaceti státech EU, není v nich zahrnuta Malta, kde údaje nejsou k dispozici.     

Ve Španělsku se prodej meziročně zvýšil o 26,1 procenta a v Itálii o 13,2 procenta. V Německu byl prodej meziročně vyšší o 6,6 procenta.     

Mezi automobilovými značkami kralovala skupina Volkswagen, která opět rostla rychleji než celý trh. V únoru zvýšila podíl na unijním trhu o 0,9 bodu na 25,3 procenta.

Newsletter