Evropské i americké výnosy klesají. Dolar oslabil nad 1,0670 za euro. Koruna ve ztrátě nad 25,25 za euro.

Projekt „Digitální revoluce CZ“ představuje digitalizaci průmyslu a podnikání

Na pomoc malým a středním firmám pro plynulý přechod k digitálním technologiím, a s jejich pomocí i dosažení výrazně lepších výsledků v podnikání, připravilo sdružení CzechInno v rámci aktivit Středoevropské platformy pro digitální inovace CEEInno sérii regionálních akcí s názvem Digitální revoluce aneb Člověk versus technologie.

Účastníci se v rámci projektu postupně seznamují s hlavními oblastmi, které souvisejí s digitálním rozvojem firem. Podívají se na ně pohledem odborníků z praxe, akademických institucí i okem soudních znalců v příslušných oborech. Nechybí představení příkladů dobré praxe s návštěvou přímo v provozech podniků, ve kterých už digitální revoluce právě úspěšně probíhá.

Návštěvníci měli možnost např. spatřit nejvýkonnější český superpočítač Salomon, který je umístěn v IT4Innovations národním superpočítačovém centru VŠB – Technické univerzity Ostrava nebo navštíví brněnský Kybernetický polygon, na kterém testují svou zdatnost proti kybernetickým útokům IT specialisté firem, státních institucí i mezinárodních organizací. V únoru již proběhlo v Praze setkání s tématem Umělá inteligence, v březnu Ostrava nabídla High-performance computing, který dokázal i pro menší firmy užitečnost modelování dat a významné snížení nákladů např. při crash testech.

Duben přinese v Brně super důležité téma, jakým je Kybernetická bezpečnost. Účastníci se seznámí s nejvhodnějšími způsoby, jak zasadit kybernetickou bezpečnost do dlouhodobé firemní strategie či jaká je rizikovost lidského faktoru v právě této oblasti.

České Budějovice v květnu ozřejmí Cloud a sdílené služby, jejich přínosy, ale i úskalí. Z úst odborníků, kteří již Cloud využívají, poznáte možnosti řešení v oblasti cloud computingu i pro firemní cloud. Na příkladech z praxe uvidíte časté chyby a nástrahy, ale i řešení, jak se jim účinně vyvarovat.

V červnu přivítá Plzeň Robotické obrábění a položí palčivé otázky na téma např. „Jak bezpečné a účelné je nasazovat roboty a koboty do firemních provozů?“ Nahradí roboty lidi? Naučí se lidé s roboty hladce spolupracovat?

Především na etické otázky se na všech akcích z cyklu Digitální revoluce CZ zaměřuje profesor Peter Staněk z Ekonomického ústavu Slovenské akademie věd. V jeho přednáškách se můžete těšit na dvojí pohled na digitální svět – očima uživatelů i očima těch, kteří možná digitální svět využívají pouze pro svůj prospěch. Jiří Holoubek z Elektrotechnické asociace ČR a Svazu průmyslu a dopravy ČR pak přítomným na všech akcích nabídne vhled pohledem firem a českého průmyslu a aktuálních dobrých, ale i špatných praxí, které z něj pocházejí.

Jedním z hlavních odborných partnerů projektu jsou České radiokomunikace jako leader v oblasti implementace technologických trendů a poskytování inovativní infrastruktury. „Považujeme za důležité podporovat hladký přechod českých malých a středních firem k digitálním řešením, a proto jsme rádi podpořili i projekt Digitální revoluce CZ,“ řekl k účasti ČRA v projektu generální ředitel Martin Gebauer. „Nestačí jen technologie úspěšně nasazovat do praxe – od toho jsme tu my, silné technologické firmy – ale také objektivně vysvětlovat těm menším, jaké jsou nutné aspekty jejich úspěšného využívání v podnikatelské praxi – a od toho je tu právě Platforma CEEInno a její aktivity,“ uzavřel.

Newsletter