Projekt makeITtoday rozšiřuje nabídku IT kurzů pro děti

Projekt makeITtoday má za sebou úspěšný první rok – jeho kurzy programování prošlo v Praze přes 160 dětí ve věku 8 – 12 let. V novém školním roce proto jeho zakladatelky, Silvie Zeman a Klára Štouračová, rozšiřují výuku. Nově tak makeITtoday nabídne kurzy programování v Pythonu pro věkovou skupinu 13 – 18 let, víkendové IT kurzy a workshopy k eventům.

“Jsme rády, že si rodiče a mladí Češi začínají uvědomovat důležitost získávání znalostí v oblasti IT a digitálních technologií obecně,” říká Silvie Zeman, která se spolu s Klárou Štouračovou rozhodla se svým projektem makeITtoday pomoci českým dětem a studentům.

Díky rostoucímu zájmu o kurzy a tématiku digitální gramotnosti obecně, se zakladatelky rozhodly přijít letos na podzim s kurzy programování v Pythonu, čímž chtějí oslovit studenty ve věku mezi 13 a 18 lety. Jedná se o univerzální programovací jazyk, který je pro vstup do programování ideální.

Kromě toho také rozšiřují své portfolio o intenzivní víkendové kurzy a dětské workshopy v rámci konferencí a eventů. Mladší návštěvníci si tak budou moci vyzkoušet práci s Ozoboty, s platformou Scratch a nebo tvoření v rámci 3D omalovánek. První možnost otestovat zájem dítěte o moderní technologie nabízí akce Future Port Prague, 6. a 7. září v Holešovicích. Své děti budou moci přínosnou formou zabavit také účastníci technologické konference WebExpo 21. až 23. září v pražské Lucerně, jehož součástí makeITtoday bude. Na nejrůznější víkendové akce a workshopy upozorňují na svých webových stránkách www.makeittoday.cz.

Projekt makeITtoday roste také personálně. Na novou pozici Chief Learning Officera nastupuje Ondřej Vošta. “Dlouho jsme k sobě hledaly technického člověka, který bude mít stejnou vizi a nadšení pro propojení technických dovedností a soft skills. Ondrova role bude zajišťovat metodiku kurzů, nové trendy a přístupy i systematickou práci s našimi lektory. Protože se jedná o klíčovou pozici ve firmě, Ondra v ní zároveň získává minoritní podíl,” říká Silvie.

Tím však výčet novinek nekončí. Díky nabitým jarním kurzům se na podzim přesouvají na novou adresu, aby získaly možnost mít k dispozici více tříd a mohly tak spustit lekce paralelně. Od října 2018 je jejich novým působištěm Prague StartUp Market v pražských Holešovicích. “Učebny tak budou velmi dobře dostupné, studenti našich kurzů se k nám dostanou ze zastávky během několika vteřin a i možnost parkování rodiče velmi oceňují,” komentuje Klára rozhodnutí změnit lokalitu. “Naší vizí je vytvořit sdílený prostor na principu hubu, kde by děti a studenti mohli pracovat na svých projektech i mimo kurzy a inspirovat se navzájem. Zatím o tom jednáme, zejména s IT firmami a soukromými školami,” mluví Klára o dalších plánech.

Newsletter