Investice do projektu Vantage Quattro přinesla investorům vnitřní výnosové procento ve výši 32 %

Příběh této transakce v oblasti speciálních situací začal v roce 2018, kdy konsorcium partnerů APS, Balbec Capital a Nomura koupilo VB-Leasing International Holding, leasingovou společnost se sídlem ve Vídni s provozními dceřinými firmami v Chorvatsku, Srbsku, Bosně a Hercegovině a Slovinsku spravující téměř 20 000 vozidel. Nominální hodnota aktiv během převodu na kupující partnery dosahovala 111 milionů eur. O dva roky a jednu pandemii později projekt úspěšně skončil poté, kdy přinesl vnitřní výnosové procento 32 % z původní investice. 

Společnost APS působila jako upisovatel a manažer této transakce. APS prokázala, že je schopna upisovat obchody, zpracovat je od začátku do konce a úspěšně zvládat tak náročnou speciální situaci ve prospěch svých partnerů (Nomura, Balbec). Projekt Vantage Quattro prokázal odborné znalosti APS v oblasti manažerských a poradenských služeb souvisejících s poskytováním půjček a leasingů s komplexními strukturami.

„Tato mimořádně složitá transakce potvrdila naši vůdčí roli investora a správce aktiv ve speciálních situacích, v oblasti private equity a v portfoliích úvěrů krytých aktivy na rozvojových evropských trzích. Jsem velmi spokojen s prací našeho týmu na této transakci. Je to obrovský týmový úspěch a prokázali jsme, že zvládneme složitější příležitosti i mimo oblast nesplácených úvěrů, “uvedl Martin Machoň, generální ředitel APS.

Projekt Vantage Quattro si během COVID-19 vedl velmi úspěšně a na konci překonal původní očekávání investorů. I ostatní finanční rizika byla dobře zvládnuta. V tuto chvíli už mají tři ze čtyř provozních společností v Bosně, Srbsku, Slovinsku a Chorvatsku nové majitele. Poslední z nich s malou zbývající expozicí čeká na dokončení.

Newsletter