Prolomí ČEZ letošní minimum a překoná KB letošní maximum?

Pražská burza dnes bude v úvodu obchodovat bez větších změn a bude následovat vyčkávací přístup po vzoru evropských trhů. Pozitivní závěr z včerejší závěrečné aukce bude Prahu nadále podporovat a nákupní moment na základě rebalance indexů koncem týdne bude podporující faktor.

Oba hlavní tituly, ČEZ a KOMB, budou v hledáčku, kde nad ČEZem visí riziko prolomení letošního minima 525 Kč a rizika dalších ztrát. Zde se ale můžeme dočkat i překvapivého pohybu, který by mohl potrápit krátké pozice, a scénář otestování hladiny 540 -550 Kč před finálním prolomením dolů je možný. U Komerční banky je patrný nejlepší nákupní moment. Titulu pomáhá situace v Polsku, pokračující příliv peněz do bezpečného přístavu a hranice odporu z minulých dnů 5500 Kč bude zřejmě brzo otestována.

Konec týdne s rebalancí tak může pro Komerční banku vyznít nejlépe z trhu a uvidíme, zda se neotestují maxima z letošního roku.

Mezi small caps zpráva o vypořádání obchodu v Pivovaru Lobkowicz a cena 208 Kč/akcii bude působit jako návod pro odkup. Fortuna a expanze jejího vlastníka Penty do Rumunska je pro sentiment pozitivní a bude se sledovat, zda cena odporu 70 Kč bude otestována.

Newsletter