Průmyslová výroba v Německu v březnu nečekaně klesla

Průmyslová výroba v Německu se v březnu ve srovnání s předchozím měsícem snížila o 0,5 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo německé ministerstvo hospodářství. Analytici dotázaní agenturou Reuters naopak očekávali, že průmyslová výroba se o 0,4 procenta zvýší. 

Produkce ve zpracovatelském sektoru se v březnu snížila o 0,8 procenta, přičemž výroba kapitálového zboží klesla o 1,4 procenta. Stoupla naopak výroba spotřebního zboží a produkce stavebnictví. 

Úřad zároveň zpřesnil údaje o únorové průmyslové výrobě, která zůstala beze změn. Ministerstvo původně informovalo, že produkce průmyslových podniků v únoru meziměsíčně o 0,2 procenta vzrostla. 

Německá ekonomika je největší v Evropě a je na ní závislá i řada českých podniků. Loni vzrostla o 1,6 procenta, v letošním roce německá vláda očekává růst hrubého domácího produktu o 1,5 procenta.

Čtvrteční zpráva ukázala, že zakázky německých průmyslových podniků po únorovém poklesu v březnu znovu oživily, jejich růst však byl nižší, než se čekalo. 

Newsletter