Průzkum: Pokémony loví v Česku sedm procent uživatelů internetu

Novou hru pro chytrá zařízení Pokémon Go hraje sedm procent české internetové populace starší 15ti let. Z lidí starších 35 let ale téměř nikdo. O hře již slyšelo 58 procent uživatelů internetu. Ukázal to aktuální výzkum společnosti Nielsen Admosphere.

Celkem nepřekvapivě se k hraní této hry nejvíce hlásí nejmladší věková skupina 15 až 24 let. Ve svém mobilu či jiném chytrém zařízení již má hru Pokémon Go čtvrtina z nich, zatímco z respondentů starších 35 let ji nehraje takřka nikdo.

Původně japonská hra funguje na principu tzv. rozšířené reality, tedy kombinaci grafického herního prostředí a reálného světa. Uživatele hry nutí vyjít se svým chytrým zařízením ven a pokémony „odchytávat“ na konkrétních místech zaznačených v mapě. Pojem rozšířená realita však necelé tři čtvrtiny dotázaných neznají. Hry založené na tomto principu zajímají 14 procent lidí, necelou třetinu dotázaných však nezaujaly.

Hra pro chytrá zařízení Pokémon Go přišla na trh 6. července. Dnes už je tato novinka celosvětově úspěšnější než leckteré populární sociální sítě. Oficiálního spuštění hry v Česku proběhlo poslední sobotu.

Newsletter