První větší skupina migrantů dorazila k řecko-albánským hranicím

První větší skupina migrantů dorazila v pátek večer v Řecku k albánské hranici. Z Tirany o tom dnes informoval zpravodaj makedonské agentury MIA, podle kterého jde převážně o syrské rodiny s dětmi.

Očekává se, že po uzavření hlavní migrační trasy vedoucí z Řecka přes Makedonii, Srbsko, Chorvatsko a Slovinsko se uprchlíci budou snažit najít jinou cestu. Jedním z předpokládaných směrů může být právě Albánie, Černá Hora a Bosna a Hercegovina.

MIA upřesnila, že 162 běženců přijelo v pátek kolem 19:00 autobusy do městečka Konica z přístavu Pireus. Konica se nachází asi 12 kilometrů od albánsko-řeckého hraničního přechodu Tři mosty.

Místní úřady se prý o uprchlíky postaraly. Ubytovaly je v místním gymnáziu a zajistily jim jídlo, oblečení a přikrývky.

Albánská policie již v uplynulých dnech zvýšila svou přítomnost na hranicích s Řeckem. Nejmenovaný představitel ministerstva vnitra podle bělehradské televize B92 dnes sdělil, že hranice s Řeckem je střežena dnem i nocí a že policie pomezní oblasti neustále kontroluje.

Albánským bezpečnostním silám by při střežení hranic s Řeckem měla v nadcházejících dnech přijít pomoc z Itálie. Příští týden má kvůli tomu přijet do Tirany italský ministr vnitra Angelino Alfano.

Newsletter