Dolar zahajuje týden slabší v dolarovém indexu i proti euru. Společná měna sílí nad 1,1880 EURUSD. Měny regionu jsou v zisku. Koruna posiluje pod 25,50 za euro.

PST CLC otevřela nový sklad v areálu Philip Morris v Kutné Hoře

Společnost PST CLC otevřela nové logistické centrum v areálu Philip Morris ČR v Kutné Hoře. Jde o rozšíření současných skladových prostor sloužících výhradně kutnohorskému výrobci tabáku, s nímž PST CLC od roku 2007 spolupracuje. Firma to dnes sdělila ČTK.

Nová hala o rozloze 4500 metrů čtverečních a kapacitě 5500 paletových míst je určená pro skladování přímého materiálu pro výrobu. Je propojená s halou původního logistického centra, což umožňuje sdílení personálních i technických zdrojů pro provoz.

Hlavním přínosem je navýšení skladových kapacit, zrychlení toku materiálu do výroby, zvýšení propustnosti ramp a plynulosti kamionové dopravy po celém logistickém areálu. Nebude už také potřeba využívat tolik vzdálenější externí sklady, což sníží přepravní náklady i rizika zpoždění závozů pro výrobu.

PST CLC je dodavatelem spedičních, skladovacích i celních služeb, prosazuje se i jako tvůrce a provozovatel progresivních a inovativních řešení v interní logistice. Philip Morris ČR je předním výrobcem a prodejcem tabákových výrobků v Česku. Zaměstnává přibližně 1100 lidí v celé ČR.

Newsletter