Půjčování věcí zažívá nový boom díky internetu

Půjčování věcí zažívá nový boom díky internetu. Kromě peer-to-peer půjčování mezi lidmi se k trendu připojují tradiční kamenné půjčovny, e-shopy a maloobchodní řetězce. Ušetřit peníze i úložný prostor chce i čím dál více Čechů, vstříc jim vychází platforma SharyGo, na které od tohoto týdne nabízí své sportovní vybavení k vyzkoušení či krátkodobé výpůjčce také prodejce Hervis Sports.

“Zapůjčení dražšího sportovního vybavení jako jsou lyže či snowboard je pro příležitostné sportovce tou nejlepší a nejekonomičtější volbou, kterou teď chceme nabídnout i online,”  říká Jan Štádler, marketingový ředitel Hervis Sports s tím, že zákazníci si mohou díky možnosti zápůjčky vyzkoušet i špičkové vybavení za zlomek jeho pořizovací ceny. Možnost zapůjčení byla doposud omezena pouze na pobočky prodejen, nyní si mohou zákazníci vybavení vybrat a objednat přes internet. “SharyGo byl logický partner pro spolupráci, nabízí veškerý servis jak zákazníkům, tak nám jakožto poskytovateli vybavení,” dodává Štádler.

Na Sharygo.cz se podle Štádlera postupně objeví zboží pro zimní sezonu, tedy veškeré vybavení pro sjezdové i běžecké lyžování a snowboarding. “Hervis je pro nás zatím nejnovějším sportovním partnerem. Poskytuje špičkové zboží, které jsme ale díky našemu systému schopni půjčovat zákazníkům za velmi rozumné ceny,” říká Dan Erlebach, zakladatel platformy SharyGo. Zákazníci si na SharyGo.cz mohou zapůjčit lyžařské sety od 219 Kč na den.

Hitem jsou lyžařské sety

Letošní zima prověří, zda a do jaké míry mají zákazníci o online půjčování zimního vybavení zájem, zatím ale vše svědčí o tom, že se podařilo mezeru na trhu využít. “V okamžiku, kdy jsme začali nabízet vybavení profesionálních půjčoven a teď i Hervisu, máme po zimním vybavení na hory prakticky největší poptávku ze všech nabízených věcí na SharyGo. Zdaleka největší zájem je o novinku, kterou aktuálně nabízíme – kompletní lyžařské či snowboardové sety. Denně jich půjčíme i 15,” komentuje zájem zákazníků Erlebach s tím, že díky profesionálům v Hervis Sportu si mohou být zákazníci jisti, že dostávají kvalitní a správně seřízené vybavení.

Hervis Sports je přitom další z řady firem, které se rozhodly své vybavení půjčovat právě na platformě SharyGo. Patří mezi dalších 30 půjčoven jako Happy Sport, půjčovna profesionálního nářadí HR System nebo půjčovna profesionálního audiovizuálního vybavení Film Crew.  Společně nabízejí k zapůjčení již přes 3 000 předmětů, do konce února by jich mělo být třikrát tolik.

Newsletter