Půjčovny začínají pronajímat online, umožní jim to startup SharyGo

Služba SharyGo, která byla spuštěna v létě tohoto roku a na podzim získala investici v řádech desítek milionů korun, nyní rozšiřuje své portfolio o zavedené půjčovny. Služba SharyGo Partner byla zveřejněna po úspěšném měsíčním testování, během kterého se podařilo rozšířit nabídku o 3 000 předmětů právě z portfolia půjčoven. Platforma, na které si doposud půjčovali věci lidé mezi sebou, tak výrazně rozšiřuje své pole působnosti a nabírá hráče jako HR System, For Events, FilmCrew či chystanou sportovní novinku.

“Pro profesionální půjčovny je vstup na online platformu většinou složitý a představuje vysoké náklady. My jim to umožníme a nabídneme veškerý servis. Současně díky nim můžeme značně rozšířit portfolio naší nabídky pro zákazníky,” říká Dan Erlebach, který v půjčovnách konkurenci nevidí. “Naopak, naším cílem je navázat partnerství výhodné pro všechny,” dodává a odhaduje, že trh půjčoven nabízí až 800 000 předmětů k zápůjčce. Prozatím je nejbližším cílem SharyGo navýšit nabídku předmětů na 10 000. Jejich ceny ale služba drží stále nízko. “Ceny na SharyGo jsou oproti standardu nižší, půjčovnám nabízíme veškerou podporu, která je v online prostředí nutná, a snižujeme tak jejich náklady,” dodává Dan Erlebach.

Výhod online zápůjček nyní využívá například jedna z největších půjčoven nářadí a stavební techniky HR System, zařízení pro filmové profesionály FilmCrew, půjčovna vybavení pro konání akcí For Events nebo sportovního vybavení. Pro půjčovny je SharyGo cestou do online světa, často se ale jedná i o přístup k nové cílové skupině.

Kromě programu SharyGo Partner chystá platforma také rozšíření dalších služeb – dopravu a pojištění zapůjčených předmětů. Tyto služby jsou plánovány na začátek příštího roku.

Internetová půjčovna věcí SharyGo je aktuálně dostupná v Praze, Brně, Ostravě, Hradci Králové a v Hodoníně, má přes 4 000 registrovaných uživatelů a přes 4 000 předmětů k zápůjčce z oblasti elektroniky, sportovních, úklidových a kutilských potřeb, autopříslušenství či potřeby pro maminky a děti. Očekávání investorů i Erlebacha jsou v řádu jednoho roku ambiciozní: 100 000 předmětů, působnost ve městech nad 70 000 obyvatel a tisíce realizovaných výpůjček měsíčně.

 

 

Newsletter