Dolar zahajuje týden slabší v dolarovém indexu i proti euru. Společná měna sílí nad 1,1880 EURUSD. Měny regionu jsou v zisku. Koruna posiluje pod 25,50 za euro.

Purtana přichází s limitovanými edicemi nákrčníků pro dobrou věc

Narodil se s poruchou autistického spektra, ale to mu nezabránilo stát se úspěšným umělcem. Student Matěj Hošek, který dokáže po paměti nakreslit detailní mapy metra řady světových metropolí, už léta pracuje na svém charitativním projektu Maappi. Unikátní předměty s osobitým designem prodává a část výdělku posílá na zlepšení psychiatrické péče pro děti. Matějův originální design nyní zdobí také nákrčníky Purtana, které jsou vybavené speciálními výměnnými filtry s nanomembránou. Purtana po Matějově vzoru věnuje část zisku z prodeje na péči o děti s autismem. 

Matěj, narozený v roce 2004, je obdivovatelem veřejné dopravy a se skutečnou vášní maluje právě mapy s touto tematikou. Cílem nadaného mladíka je prostřednictvím svého umění lidem ukázat svůj pohled na svět, který pro mnohé může být obohacující. Jeho výjimečné motivy s mapami metra jsou nyní součástí limitované edice Purtana Maappi, které vás ochrání před viry, alergeny a smogem. Díky prodyšnému materiálu potištěnému právě Matějovým osobitým designem budete moci volně a bez problémů dýchat nejen ve veřejné dopravě.

Bezpečné dýchání s osobitým designem

„Díky spolupráci s Matějem jsme mohli vytvořit neobvyklou řadu nákrčníků, které zaujmou na první pohled a zároveň pomáhají dobré věci,“ říká zakladatel Purtany Roman Spáčil. Nákrčníky s motivem Maappi jsou vyrobené z látky s technologií COOLMAX® freshFX®, která je tvořena vlákny s výjimečnou chladivou vlastností. Přítomnost stříbra v látce ji navíc činí antibakteriální – takže si uchová maximální svěžest i při celodenním nošení. „Speciální vlákna upravená technologií umožňují rychlé vysoušení zadržené vlhkosti, čímž se vytváří chladicí účinek, zatímco stříbro zajišťuje dlouhotrvající svěžest,“ potvrzuje Spáčil.

Nedílnou součástí těchto nákrčníků Purtana jsou pak všité kapsy, do kterých se připínají výměnné filtry z certifikovaných nanomembrán vyvinutých v českých laboratořích. Ty hrají klíčovou roli v boji proti škodlivinám z okolí. Purtana používá filtry NANO MED.CLEAN, které prošly potřebnou certifikací. Filtry lze snadno vyjmout, což se hodí například při praní, a díky snadné manipulaci jejich výměna trvá jen chvíli.

Limitovaná edice pomůže mladým sportovcům

Kromě nákrčníků Maappi zařadila Purtana do svého dobročinného portfolia nedávno také limitovanou kolekci nákrčníků s logem České olympijské nadace (ČON). Nechala jich vyrobit pouze 300 kusů, přičemž 70 z nich půjde přímo do nadace. Zbylých 230 kusů bude k prodeji na www.purtana.cz, přičemž 55 % z utržené částky věnuje Purtana nadaci.

Česká olympijská nadace podporuje sportovce ve věku 6–18 let. Nezáleží na talentu, ale na chuti sportovat. Patrony projektu jsou medailisté z Vancouveru, Londýna, Soči, Ria de Janeira a také sportovci z Pchjongčchangu.

Manažerka nadace Martina Voříšková vnímá sport jako skvělou prevenci proti nemocem, což je zejména v této době velmi důležité. Martina dodává: „Přibývá rodin, které finančně nezvládají podporovat své děti ve sportovních aktivitách. Právě jim se snažíme pomáhat a oceňujeme jakoukoliv podporu našeho počinu.“

Spolupráce s nadačním fondem Pink Bubble

Purtana spouští spolupráci také s nadačním fondem Pink Bubble, který podporuje děti a mladé lidi, jimž život zkomplikovalo onkologické onemocnění. Nádorové onemocnění v mladém věku je náročné psychicky i fyzicky a je důležité, aby dospívající věděli, na koho se mohou obrátit ve chvíli, kdy hledají oporu.

Newsletter