Výnosy evropských jádrových zemí rostou. Euro proti dolaru mírně sílí nad úroveň 1,1770 EURUSD. Měny regionu v mírné ztrátě. Koruna v zisku pod hranicí 25,30 za euro, podporují ji sázky na agresivnější zvyšování sazeb ČNB.

Qatar Airways nasadí na lince do Dauhá nově Boeing 787-8 Dreamliner

Letecká společnost Qatar Airways nasadí od 28. října roku na trase Praha – Dauhá nově Boeing 787-8 Dreamliner s kapacitou 254 cestujících a to 22 v byznys třídě a 232 v ekonomické třídě. Nový typ letadla navýší celkovou kapacitu o 46 procent. Na ranní lince bude i nadále operovat Airbus A320 s kapacitou 132 cestujících. 

„V prvním pololetí jsme na linky Qatar Airways prodali 2 500 letenek. Ceny zpátečních letenek v ekonomické třídě do Asie začínaly od 10 779 Kč. V oblibě je též byznys třída, kterou lze v častých prodejních akcích pořídit od 47 tisíc,“ říká Josef Trejbal, ředitel letenkového portálu Letuška.cz.

Hlavní město Qataru je často využíváno jako přestupní bod zhruba do 150 destinací po celém světě. „Cestující z Dauhá nejčastěji létají do Denpasaru, hlavního města Bali. Druhou a třetí nejoblíbenější destinací jsou Saigon a Maledivy, za nimi Bangkok. Lze předpokládat, že díky navýšení kapacity na této lince zájem Čechů o Asii i Blízký Východ ještě vzroste,“ uzavírá Trejbal.

Newsletter