Raiffeisenbank loni vzrostl čistý zisk o 2,6 % na 2,6 miliardy Kč

AKTUALIZOVÁNO – Raiffeisenbank loni dosáhla čistého zisku 2,6 miliardy Kč, což představuje meziroční nárůst o 2,6 procenta. Celkové provozní výnosy banky vzrostly o 10,6 procenta především díky jednorázovému výnosu z prodeje činností souvisejících s akceptací platebních karet (acquiring) a prodeji akcií společnosti Visa Europe.

Čisté úrokové výnosy banky meziročně vzrostly o tři procenta na 6,29 miliardy Kč. Čisté příjmy z poplatků meziročně klesly o 7,6 % na 1,69 miliardy Kč. Ostatní výnosy banky, které zahrnují především výnosy z operací na finančních trzích, meziročně vzrostly o 59,8 % na 2,12 miliardy Kč, a to primárně díky prodeji akcií Visa Europe a rovněž lepšímu výsledku obchodování banky na vlastní účet.

„Dvanáct měsíců roku 2016 se do téměř čtvrt století dlouhé a bohaté historie Raiffeisenbank v České republice zapíše jako doposud nejúspěšnější období. Dařilo se nám naplňovat růstovou strategii a dále posilovat naši pozici na tuzemském trhu,“ říká generální ředitel a předseda představenstva Raiffeisenbank Igor Vida. Dodal, že banka loni přivítala historicky rekordní počet nových klientů.

„Mezi klíčové priority roku 2017 patří pokračující konsolidace IT systémů, uvedení novinek v online prostředí, jako je například zcela nové internetové bankovnictví, a nezapomínáme ani na podnikatele a firmy, pro které též připravujeme nové produkty a služby. Velmi se pak těším na klienty sesterské ZUNO BANK a upřímně doufám, že u nás budou spokojeni,“ dodal Vida.

Celková aktiva banky rostla o zhruba 30 procent na 318 miliard Kč. Objem poskytnutých úvěrů klientům se meziročně zvýšil o 13,2 % na 214 miliard Kč. K růstu přitom došlo ve financování domácností (spotřebitelské úvěry a hypotéky) i firem. Objem přijatých vkladů od klientů se meziročně zvýšil o 23,8 % na 227 miliard Kč.

Provozní náklady meziročně vzrostly o 20,5 % na 6,11 miliardy Kč. Tento nárůst je primárně způsoben absorpcí nákladů na integraci retailového bankovnictví české Citibank.

Newsletter