Raiffeisenbank ve čtvrtletí klesl čistý zisk na 517 milionů Kč

Tuzemské Raiffeisenbank v letošním 1. čtvrtletí klesl čistý zisk meziročně o více než 26 procent na 517 milionů korun. Důvodem poklesu zisku banky je vytvoření jednorázové rezervy na očekávaný povinný příspěvek banky do nového Fondu pro řešení krize a nové podoby Fondu pojištění vkladů. Druhým důvodem jsou náklady na integraci retailového bankovnictví české Citibank. Banka o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Celková aktiva banky pak meziročně vzrostla o 21 procent na 269 miliard korun.

Čisté úrokové výnosy banky meziročně klesly o 1,1 procenta na 1,5 miliardy korun. Čisté příjmy z poplatků meziročně pak klesly o 9,5 procenta na 417 milionů korun.

Provozní náklady banky naopak meziročně vzrostly o 21 procent na 1,58 miliardy korun. „Tento nárůst je způsoben absorpcí nákladů na integraci retailového bankovnictví české Citibank a především pak vytvořením jednorázové rezervy na očekávaný povinný příspěvek banky do nového Fondu pro řešení krize a nové podoby Fondu pojištění vkladů,“ uvedla banka.

Objem poskytnutých úvěrů klientům banka ke konci března meziročně zvýšila o 12,8 procenta na 197 miliard korun. Objem přijatých vkladů od klientů se meziročně zvýšil o 24,1 procenta na 199 miliard korun.

Newsletter