Americká inflace vzrostla mírně rychleji, než činil konsensus. Trh čísla evidentně „prohlédl“ z titulu tranzitorních efektů. Americké výnosy klesají, dolar oslabuje. Oslabující dolar se na měnách regionu nijak výrazně neprojevuje. Koruna balancuje na hraně 26,00 za euro.

Rakouská pojišťovna UNIQA plánuje investovat 500 milionů eur

Rakouská pojišťovna UNIQA představila nový víceletý investiční program v objemu 500 milionů eur (13,5 miliardy Kč), jehož cílem je renovace obchodního modelu a technologií. Firma však současně varovala, že investice způsobí letos pokles jejího zisku.

Generální ředitel Andreas Brandstetter uvedl, že nový program je zatím největším investičním a inovačním programem firmy. Program by mohl trvat pět až sedm let, velká část se ale uskuteční letos, dodal.

Stejně jako další pojišťovny také UNIQA se potýká s problémy kvůli rekordně nízkým úrokovým sazbám. Rok 2015 však podle firmy byl rekordním rokem.

„Investice, z nichž výrazná část se uskuteční v roce 2016, v první řadě použijeme na redesign obchodního modelu a modernizaci IT systémů, které to vyžaduje,“ uvádí se v prohlášení. „UNIQA očekává, v závislosti na zavedení investičního programu, výrazné snížení zisku ve finančním roce 2016 ve srovnání se silným ziskem v roce 2015.“

Bližší podrobnosti firma zatím nezveřejnila, pouze uvedla, že jejím cílem je připravit se na budoucí potřeby zákazníků a hodlá se změnit z poskytovatele pojišťovacích produktů v poskytovatele integrovaných služeb.

UNIQA je zastoupena v 19 zemích, včetně České republiky, kde patří dlouhodobě mezi deset největších hráčů na trhu. Má více než deset milionů zákazníků a do roku 2020 je chce zvýšit na 15 milionů, napsala agentura APA.

Newsletter