Realitní skupina Orco v pololetí snížila ztrátu

Čistá ztráta realitní skupiny Orco v letošním prvním pololetí klesla na 17,1 milionu eur ze 63 milionů eur před rokem. Celkové tržby podniku se přitom propadly o 56 procent na 7,3 milionu eur, oznámila firma.

„V prvním pololetí se Orco Property Group soustředila na další restrukturalizaci a stabilizaci své pozici,“ uvedla společnost ve zprávě. Upozornila, že v loňském roce prošla výraznými změnami ve vedení, strategii i akcionářské struktuře.

Akcionáři firmy na konci loňského května schválili snížení kapitálu na desetinu a největším akcionářem Orka se stal podnikatel Radovan Vítek. V listopadu pak skupina zvýšila svůj akciový kapitál na téměř trojnásobek, když dvěma českým investorům prodala nové akcie za celkem 59,2 milionu eur. Hned poté představenstvo jmenovalo novým generálním ředitelem Jiřího Dederu, který nahradil Tomáše Salajku.

Orco vzniklo v roce 1991 a je investorem, developerem a správcem nemovitostí v oblasti realit a hotelnictví ve střední Evropě. Firma podniká především v Praze, Berlíně, Varšavě a Budapešti, ale také na Slovensku a v Chorvatsku.

Newsletter