Ředitel dukovanské elektrárny za problémy se svary odvolán nebude

Energetická společnost ČEZ už kvůli problémům se svary v Jaderné elektrárně Dukovany nikoho dalšího z funkcí odvolávat nebude, generálním ředitelem elektrárny zůstává Miloš Štěpanovský. Na dotaz ČTK to dnes uvedl generální ředitel ČEZ Daniel Beneš. Na konci dubna ČEZ bez bližších podrobností uvedl, že odvolal z funkcí některé pracovníky, kteří byli za problémy svarů zodpovědní. Ostatním odpovědným zaměstnancům firma významně snížila mzdu.

Mluvčí ČEZ Ladislav Kříž tehdy uvedl, že během vyšetřování bylo odhaleno více než 20 neúmyslných závažných nebo méně závažných porušení povinností současných nebo bývalých pracovníků.

„Konkrétní jména zveřejňovat nebudeme, ale je to konečné. Pokud pan Štěpanovský v tuto chvíli sedí na pozici ředitele elektrárny Dukovany, tak to znamená, že toto zemětřesení přežil,“ uvedl dnes Beneš.

V dukovanské elektrárně vyráběl loni od poloviny září do konce prosince proud pouze jeden ze čtyř bloků. Důvodem byla kontrola několika tisíc svarů, která musela být opětovně provedena. Při prověrce dokumentace byly totiž nalezeny jejich nekvalitní rentgenové snímky. Dukovany tak loni dodaly do sítě nejméně proudu za posledních 17 let.

Newsletter