Ředitelem nově vzniklé Agentury pro podnikání bude Lukáš Vymětal

Generálním ředitelem nově vzniklé Agentury pro podnikání a inovace (API) byl k 1. červnu jmenován Lukáš Vymětal (39). Dnes složil do rukou státního tajemníka MPO Roberta Szurmana služební slib. Agentura vznikla oddělením divize Strukturální fondy od agentury CzechInvest. Právě tuto divizi Lukáš Vymětal od roku 2008 řídil. V tiskové zprávě to dnes uvedlo ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO).

„Lukáš Vymětal má dlouhodobé zkušenosti se zajišťováním podpory podnikání a inovací ze strukturálních fondů EU. Úspěšně vedl divizi Strukturálních fondů agentury CzechInvest a přeji mu, aby byl stejně úspěšný i v čele nové agentury,“ uvedl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD).

Agentura pro podnikání a inovace vznikla na základě požadavku Evropské komise, aby subjekty, které hospodaří s veřejnými prostředky ze zdrojů EU, spadaly pod režim zákona o státní službě. Bude mít na starosti implementaci podpory podnikání a inovací ze strukturálních fondů EU.

Zajišťovat bude administraci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) 2014-2020. Agentura má 140 pracovníků.

Newsletter