Dolar navyšuje ranní ztráty. Dolarový index prolomil hranici 90,5 bodu, euro proti dolaru zpevnilo nad 1,2120 EURUSD. Měny regionu střední a východní Evropy profitovaly z tržního sentimentu naladěného k ochotě riskovat. Koruna se posunula k hranici 26,12 za euro, aktuálně část zisků odepisuje.

Ředitelka sekce lidských zdrojů ČNB Hrdá končí, odvolala ji rada

Bankovní rada České národní banky na svém čtvrtečním jednání odvolala ředitelku sekce lidských zdrojů Miladu Hrdou. Řízením sekce rada pověřila dosavadního náměstka Hrdé Viléma Čermáka. ČNB o tom dnes informovala ČTK v tiskové zprávě, důvody odvolání nesdělila.

Hrdá byla šéfkou sekce lidských zdrojů od ledna 2011, v centrální bance začala působit v únoru 1996. Od dubna 2006 do ledna 2009 byla uvolněna pro práci v Evropské centrální bance ve Frankfurtu nad Mohanem. Po svém návratu zpět byla v únoru 2009 jmenována ředitelkou odboru personálního sekce lidských zdrojů a od října 2010 řídila sekci lidských zdrojů na pozici náměstkyně ředitele sekce.

ČNB je vedle utváření měnové politiky zodpovědná za dozor nad celým finančním trhem, včetně bank, pojišťoven a kapitálového trhu. Sedmičlenná bankovní rada ČNB určuje měnovou politiku země a rozhoduje o zásadních měnově politických opatřeních.

Newsletter