Ředitelkou pivovarského svazu se stala Ferencová

Výkonnou ředitelkou Českého svazu pivovarů a sladoven (ČSPS) se od ledna stala dosavadní zastupující ředitelka Martina Ferencová (40). Bývalý ředitel Vladimír Balach odešel z funkce po třech letech loni v létě, od té doby ho zastupovala právě Ferencová. Do výběrového řízení se přihlásilo 12 lidí. ČTK to dnes sdělili zástupci svazu, který reprezentuje podstatnou část tuzemského pivovarnického trhu.

Ferencová byla také projektovou manažerkou svazu. Pracuje pro svaz přes šest let, zaměřovala se především na projekty z oblasti společenské odpovědnosti a vztahy s regulátory. Dříve působila 11 let v Pivovarech Staropramen, stejně jako současný předseda představenstva svazu František Šámal. V pivovarnickém oboru se tak pohybuje již 17 let, a to od ukončení studií na Provozně ekonomické fakultě České zemědělské univerzity.

„Mezi hlavní úkoly nové výkonné ředitelky bude patřit naplňování strategických cílů svazu, tedy především zvyšování pozitivního vnímání a popularity českého piva, informování o přínosech českého pivovarnictví pro rozvoj české ekonomiky a v neposlední řadě budování pověsti odvětví coby odpovědného člena společnosti se zaměřením na podporu zodpovědné konzumace piva,“ uvedl ke jmenování Ferencové Šámal.

Český svaz pivovarů a sladoven sdružuje pivovary, sladovny a další instituce, které se přímo či nepřímo podílejí na výrobě piva v České republice. Svaz navazuje na dlouhou tradici, jejíž počátky spadají do druhé poloviny 19. století.

Současná podoba svazu pochází z roku 1991, kdy byla profesní organizace pivovarníků a sladovníků v tuzemsku obnovena. V současnosti svaz sdružuje 26 pivovarských společností, sedm sladoven a 20 přispívajících členů. Mezi ně patří výrobci pivního skla, etiket, technologických a technických zařízení pro pivovarský sektor i vzdělávací instituce.

Newsletter