Na trhy se vrátila averze k riziku. Evropské akcie padají, stejně tak i futures amerických. Evropské výnosy rostou, americké o něco slaběji. Dolar se proti euru obchoduje bez jasnějšího směru na úrovni otevírací ceny. Procyklické měny slábnou, měny regionu, mimo zlotý, také.

REDSIDE dokončil akvizici hypermarketu TESCO v Č. Budějovicích

NOVA Real Estate Fund, spravovaný společností REDSIDE investiční společnost a.s., úspěšně dokončil akvizici další regionální maloobchodní prodejny. Budova se nachází v zavedené komerční lokalitě u výstaviště v Českých Budějovicích, v centru regionu jižních Čech.

„Akvizice hypermarketu TESCO je cíleným krokem k posílení maloobchodní části portfolia v rámci mixu výnosových nemovitostí držených Podfondem 1. Touto transakcí je struktura aktiv ve fondu rovnoměrně vyvážená a v podstatě přesně napůl rozdělená mezi kancelářské budovy „A“ kvality v nejvíce poptávaných částech Prahy a mezi regionální maloobchodní jednotky pronajaté hlavním řetězcům působících v České republice. Tato diversifikace investic mezi dva odlišné druhy aktiv vede ke stabilním, přesto však atraktivním výkonům portfolia na úrovni kolem 6% ročně čistého výnosu pro naše investory“ říká Rudolf Vřešťál, předseda představenstva společnosti REDSIDE investiční společnost a.s.

Objekt má 13,500 metrů čtverečních pronajímatelné plochy, která je dlouhodobě pronajata společnosti TESCO a podnajata několika dalším menším nájemcům, jejichž sortiment či služby doplňují nabídku pro zákazníky. Objekt se nachází v severozápadní části Českých Budějovic, největším městě Jihočeského kraje s přibližně 93 500 obyvateli. Maloobchodní zóna je velmi dobře zavedená, nachází se v blízkosti výstaviště a vedle dopravní tepny města.

Společnost REDSIDE se doposud zaměřovala na nemovitostní trh v České republice, v nejbližší době se chystá své aktivity rozšířit i v rámci regionu střední a východní Evropy.

O společnosti REDSIDE:
Investiční společnost REDSIDE poskytuje pro instituce a individuální investory prvotřídní investiční řešení a odborné znalosti v dynamicky se rozvíjející oblasti správy alternativních investičních fondů, přičemž nabízí jak vlastní investiční řešení v podobě vlastních investičních fondů, tak prostor a know-how k řešení jiných investičních záměrů. Vložené peněžní prostředky investuje na základě předem stanovené investiční strategie v některém z obhospodařovaných fondů, jenž jsou svojí strategií zaměřeny na širokou paletu aktiv od obnovitelných zdrojů energie, přes veřejně obchodované akciové tituly, real estate až po private equity. Společnost Redside odpovídá za správu aktiv klientů ve výši 445 mil. EUR alokovanou do pěti investičních fondů. Od roku 2015 je členem Asociace pro kapitálový trh České republiky AKAT.

Newsletter