Reuters: Deutsche Bank prodá většinu aktivit v Rusku

Deutsche Bank se připravuje zavřít skoro všechny své aktivity v Rusku, s výjimkou služeb transakčního bankovnictví. Agentuře Reuters to dnes oznámil zdroj z finančního světa. Banka již o víkendu oznámila, že předseda její ruské divize opustí Moskvu a odejde do Německa. Sdělení přišlo v době, kdy banka a americké ministerstvo spravedlnosti vyšetřují nesrovnalosti týkající se moskevské pobočky Deutsche Bank.

Podle zdroje je pravděpodobné, že největší německá banka uzavře 90 procent svých ruských aktivit. Ponechat by si prý mohla jen ty aktivity, které souvisejí s její divizí globálního transakčního bankovnictví. Mluvčí banky se k plánům v Rusku odmítla vyjádřit.

Deutsche Bank a americké ministerstvo spravedlnosti vyšetřují obvinění z uplácení vysoce postavených pracovníků banky. Obvinění se prý vztahují na její moskevskou pobočku.

Podnik už o víkendu sdělil, že šéf představenstva společnosti Deutsche Bank Russia Jörg Bongartz se přesune do Frankfurtu, kde se bude zaměřovat na obchodní aktivity ve střední a východní Evropě. Jeho odchod se podle banky dlouho plánoval a s vyšetřováním nesouvisí.

Newsletter