Řežáb ze Socialbakers povede digitální strategii v Goodbaby

Zakladatel společnosti Socialbakers Jan Řežáb nastoupil do vedení světového výrobce dětského zboží Goodbaby International, kde bude mít na starosti realizaci digitální části její strategie, kterou chce firma posílit svoje postavení v internetovém i ostatním prodeji. Firma Goodbaby to dnes oznámila na svém webu.

Devětadvacetiletý Řežáb, který byl jmenován členem představenstva a výkonným ředitelem pro digitální technologie v Goodbaby, je druhým Čechem ve vedení této firmy. Už na začátku letošního roku se generálním ředitelem Goodbaby stal zakladatel společnosti Cybex Martin Poš (45), který působil jako výkonný ředitel a zástupce generálního ředitele Goodbaby. Tato společnost firmu Cybex také počátkem roku 2014 převzala.

„Naší misí je firmu posunout na vyšší úroveň s využitím dat, sociálních médií a některých dalších cool inovací,“ uvedl Řežáb na facebooku.

Goodbaby vlastní mimo jiné značky, jako je zmíněný výrobce kočárků Cybex, Evenflo nebo GB, zaměstnává 12.000 lidí a provozuje osm vývojových center. Sídlo má v Číně a její akce se obchodují na hongkongské burze.

Řežáb je zakladatel a předseda představenstva společnosti Socialbakers, která je jednou z největších firem zabývajících se analýzou úspěšnosti podniků na sociálních sítích a v současnosti má přes 2500 klientů. Socialbakers mají přes 300 zaměstnanců v 13 kancelářích po celém světě. Řežáb se loni dostal do výběru s názvem „30 pod 30“, který každý rok sestavuje americký časopis Forbes.

Newsletter