RIM CZ představuje novinky. Reaguje na aktuální trendy domácích pracoven

Tento měsíc přináší otrokovická nábytkářská firma RIM CZ produktové novinky. Výrobce je specialistou na ergonomické kancelářské sezení. Během letošního roku uvedla firma na trh kolekce nábytku spadající do kategorie soft seating neboli měkkého sezení. Reagovala tak na aktuální trendy kancelářského vybavení, domácích pracoven a chování spotřebitelů během současné situace. V rámci svých novinek přináší RIM CZ novou kancelářskou židli MUUNA, sedací systém ORGANIX a třetí generaci modulární sedačky MODULAR.

Současná situace je obdobím změn a mění se i pracovní návyky. Některé jsou reakcí na pandemii, jiné bylo možné pozorovat již delší dobu a pandemie koronaviru se stala jen jejich katalyzátorem. Současné kanceláře nabízí různé druhy sezení a míst k odpočinku, jsou také flexibilní a poskytují prostory k interakci. Zvýšené množství přesunů z kanceláří do domácího prostředí dalo impuls k rozšíření využití nábytku pro soft seating a vznikly kancelářské produkty, které lze využít i na domácí půdě.

Kancelářská židle MUUNA

První novinkou z dílny italských designérů Massima Costaglii a Guilia Mazzantiho je kancelářská židle MUUNA. Od jiných kancelářských židlí se liší na první pohled tím, že jí nejsou vidět žádné ovládací prvky. Zároveň je pečlivě začalouněná a vybavená novou SELF 1C mechanikou, která veškeré nastavení připraví sama. „Nový typ kancelářské židle, která ideálně zapadne i do home office. Vyniká skrytou samonastavitelnou mechanikou. Je to židle na hranici měkkého sezení a kancelářské židle,“ přibližuje Michal Hotmar z RIM CZ, https://news.rim.cz/.

Variabilní a odlehčená sedačka MODULAR

Další novinkou je variabilní a odlehčená sedačka MODULAR od zlínského designéra Martina Kožucharova. „Odlehčená podnož s inovovaným čalouněním a odkládacími boxy,“ vyzdvihuje stěžení prvky na nové sedačce Michal Hotmar, https://news.rim.cz/. Nová a lehčí generace nastupuje na subtilnějších podnožích a je snadněji kombinovatelná s dalšími produkty RIM CZ. Se sedačkou se snadněji manipuluje a její přeprava proto není obtížná. Nová generace si zachovala všechny své dosavadní vlastnosti, neztratila nic ze svého pohodlí, modularity ani své odolnosti.

ORGANIX

Třetí novinkou je kolekce křesla a dvou sedaček atypických rozměrů. ORGANIX se vyznačuje svým pohodlím a organickými tvary, které slouží k načerpání nové energie i během obchodních schůzek. „V dnešní době nezbytná součást každé firmy,“ doplňuje Michal Hotmar z RIM CZ. Kolekci navrhl rakouský designér Kai Stania.

Další novinky

Kolekce Edge, kterou navrhl designér Kai Stania a které je vlastní ležérnost a elegance, se hodí do neformálních prostorů kaváren, hotelů ale i kancelářských místností. Edge přichází na trh s novou čtyř a pěti ramennou podnoží pro křesla a židle s područkami a inovovanou dřevěnou podnoží pro barovou židli. Nové podnože lze využít i během práce na home office.

Křesla WINX LOUNGE

Křesílka Winx jsou charakteristické svým pohodlím. Na ně navázala křesla Winx Lounge, pro které jsou typické oblé tvary a prostorný sedák který nabádá k příjemnému posezení. Typická je i rozměrná hlavová opěrka nabízející soukromí během telefonování. Dřevěná podnož je provedena v novém tvaru, který více ladí s čalouněnou částí. Novinkou v kolekci Winx je i podnožka v dřevěném a čtyřramenném provedení podnože.

Společnost RIM CZ a.s. vznikla v roce 1991 v Otrokovicích nedaleko Zlína. Zabývá se výrobou kancelářských židlí a nábytku, který podléhá přísným nárokům na ergonomii sezení. Slogan „Pro zdravé sezení“ je podložen intenzivním výzkumem ergonomie a firma se tak snaží kultivovat a ozdravovat kancelářské prostředí firem. Na vývoji produktů spolupracují s českými i zahraničními designéry, jsou držitelem ocenění Red Dot, German Design Award a Good Design za produktový design. Více informací získáte na webu RIM.cz.

Newsletter