Rohlik.cz Startup Festival: Bileto, Cotu, Zoxcall nebo Sinch…

Největší startupová akce svého druhu v Praze – Rohlik.cz Startup Festival se uskuteční již 26. září na Vysoké škole ekonomické v Praze (VŠE). Podnikatelský akcele-rátor xPORT Business Accelerator VŠE, který akci organizuje, pro návštěvníky připravil skvělou směs českých startupů a nabitý doprovodní program. Během jediného dne můžete nakouknout do jádra více než dvacítky startupů, zúčastnit se třech panelových diskuzí a dalších zajímavých přednášek a workshopů, nebo si rezervovat individuální one2one konzultaci s odborníky ze světa businessu. Tak s kým se na festivalu potkáte?

Poznejte českou startupovou scénu

Letošní ročník Rohlik.cz Startup Festivalu bude mít dvě části, hlavní a doprovodný program. Hlavním programem je veletrh startupů. Tu se návštěvníci potkají s týmy zaběhlých startupových značek i nováčky na trhu. Těšit se můžete například na startupy v dopravním segmentu jako HoppyGo a Bileto, profíky na webové i mobilní aplikace ze startupu Applifting, na odborníky na lifeshop z LS Interactive, kteří e-shopům umožňují obchodovat z očí do očí na internetu. Také se potkáte s crewingovou firmou vyvíjející webovou aplikaci Sinch, která komplexně řeší management krátkodobé práce nebo si můžete popovídat o vaší kariéře ve startupu s odborníky ze StartupJobs. Svou metodologii, jak se naučit mluvit v angličtině jako rodilý mluvčí vám odhalí startup Accent Artisan, člen inkubačního programu xPORTu. Titulárním partnerem letošního ročníku festivalu je úspěšný český startup Rohlik.cz.

Prototypy přímo z 3D tiskárny i volající vizitky

To ale není vše! Na Rohlík.cz Startup Festivalu bude i startup COTU, který pomáhá ostatním startupům a firmám proměnit nápady na hmotné výrobky a začít s jejich prvotní výrobou. „Návštěvníkům festivalu představíme výsledky práce našeho prototypovacího studia: hrubé testovací 3D výtisky, profesionální makety, funkční prototypy i příklady malosériové výroby. Naživo budou moci vidět přímo při práci profesionální stolní 3D tiskárnu Zortrax M200, na níž budeme tlačit drobné reklamní předměty, které si s sebou můžou lidé odnést. Doufáme, že se nám podaří inspirovat moderních podnikavců, aby nevymýšleli jen nové aplikace, ale také užitečné hmotné vynálezy,“ říká Veronika Harrison, řiditelka COTU.

Novinkou festivalu bude také český startup ZOXCALL zabývající se výrobou a prodejem inovativních telekomunikačních, lokalizačních a IoT zařízení. Jedním z nich je i komunikátor ZOXCALL vybavený technologií eSIM, který umožňuje snadné a rychlé spojení a se svými malými rozměry je vždy po ruce. „Na Rohlík.cz Startup Festivalu proběhne první představení našeho komunikátoru ZOXCALL široké veřejnosti. Návštěvníci si mohou přijít sami vyzkoušet, jak ZOXCALL funguje, a soutěžit o něj v naší instagramové soutěži,“ říká Jan Řehořovský, Sales Manager za ZOXCALL a.s.

Registrace na doprovodný program jsou v plném proudu 

Registrace na panelové diskuze, přednášky, workshopy byly spuštěny ve středu 12. září. Registrovat se můžete také na 13 témat one2one konzultací jako business plán a financování projektu, investiční desatero, právní ochrana startupů, jak (ne)postavit pevné základy startupu, motivační dopis a CV a další. Stále jsou volná místa, tak si rezervujte to své co nejdříve.    

Vstup na Rohlík.cz Startup Festival je po celý den zdarma. Festivalovou atmosféru naladí také soutěže o auto na víkend, tablet nebo vlastní volající vizitku od Zoxcall, dále také chill out zóna a fotokoutek. Připravené je i skvělé občerstvení od food startapů. Ochutnat můžete veganské sýry od značky Alexýr, limonády Bohemsca, zdravou svačinu od JAPŮ, Nanooky, MůjFalafel nebo si nechat do kafe udělat obrázek od Růžička Face Latte Art.

Newsletter