Evropské akcie rostou, futures amerických jsou v plusu. Rostou i evropské a americké výnosy. Dolar zpevnil zpět pod 1,1300 EURUSD. Procyklické měny i měny regionu jsou v zisku. Koruna se obchoduje pod 25,70 za euro.

Rohlik.cz Startup Festival představil více než dvacítku startupů

Ve středu 26. září Vysokou školou ekonomickou v Praze (VŠE) proudila pravá festivalová atmosféra. Podnikatelský akcelerátor xPORT VŠE zde uspořádal Rohlik.cz Startup Festival, který patřil startupistům, studentům a nadšencům businessu.

Atrium Rajské budovy VšE se proměnilo ve veletrh více než dvacítky českých startupů. Návštěvníky na stáncích přivítali startupy jako Rohlik.cz, Bileto, Trisbee, Applifting, LSi, HoppyGo, Zoxcall a další. Mnozí z nich si připravili zajímavé aktivity a soutěže. Na stánku Behavee si lidé mohli otestovat svoje ego a u COTU viděli prototypy výrobků a 3D tiskárnu přímo při práci.

Festival v průběhu celého dne nabízel bohatý doprovodný program. Návštěvníci se účastnili one2one konzultací se 13 odborníky a 3 panelových diskuzí. Kapacity 7 workshopů byly plné, stejně jako přednáška od Grow with Google. Doslova praskala i aula na přednášce Tomáše Čupra z Rohlik.cz, na kterou účastníci stáli dlouhou frontu.

Zajímavou náplň si pro návštěvníky připravil právě Rohlik.cz. „Ve spolupráci se společností CUT-E jsme návštěvníkům připravili jedinečnou možnost nechat se otestovat na induktivní a deduktivní logické myšlení a multitasking. Během dne prošlo testy přes 180 lidí a těm nejlepším nabídneme stáž nebo práci v Rohlíku. Zároveň jsme otevřeli příležitost pro další zájemce o stáže nebo kariéru v Rohlíku. Všichni nám o sobě můžou dát vědět na e-mail: zakousnise@rohlik.cz,“ říká Martin Svoboda, HR manager.

Během celého dne se na Rohlik.cz Startup Festivalu, se vstupem zdarma pro všechny, ukázalo přibližně 2700 návštěvníků. „Třetí ročník festivalu se podle mého názoru velmi vydařil. Program byl obsáhlejší než loni a návštěvnost stoupla o 30 %. Jako dobrý tah vnímám titulární partnerství s Rohlik.cz, který nás zaštítil jménem, ale hlavně přinesl nejpopulárnější část festivalu – přednášku Tomáše Čupra o chybách a poučení z jeho kariéry,“ říká Kamila Rychtaříková, Event & Partner directorka xPORTu.

„V xPORTu věříme, že budování startupové komunity má smysl a pevně doufáme, že si návštěvníci kromě nabytých vědomostí odnesli i skvělý pocit a inspiraci. Děkujeme všem účastníkům a už teď se těšíme na další ročník Startup Festivalu,“ uvedla organizátorka akce Noema Hipká.

Newsletter